Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и студено


Времето денеска ќе биде облачно и релативно студено за овој период од годината, со повремени врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни, а во југоисточните делови се очекува да наврнат и над 50 л/м2. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени.

В недела и в понеделник времето ќе биде стабилно и суво со пораст на дневната температура. Во вторник и среда ќе има локални врнежи од дожд, а потоа се очекува стабилизирање и позначително затоплување на времето.

XS
SM
MD
LG