Достапни линкови

Почна протестот пред СЈО


Архивска фотографија.

Граѓани и денеска се собраа на протест пред канцелариите на Специјалнотот јавно обвинителство (СЈО) во знак на поддршка на оваа институција.

На социјалните мрежи граѓанското движење „Протестирам“ упати повик кон сите сограѓани и сограѓанки, кои сѐ уште не се вклучиле во протестите.

„После повеќе од една година протести, преговори помеѓу партиските лидери и меѓународна медијација, стигнавме до работ. Оваа криза со преговори не се решава, затоа што со криминалци не се преговара. Оваа криза се решава само и исклучиво на улица“, се вели во во најавата.

XS
SM
MD
LG