Достапни линкови

Ирачката војска го ослободи градот Рутба од борците на ИД


Ирачката војска соопшти дека ја преземала контролата врз западниот град Рутба од групата на Исламската држава.

Контра – терористичките сили поддржани од воздушните напади на коалицијата предводена од САД „компетно ја ослободиле областа, 360 километри западно од Багдад.

Ирачките сили пред три дена започнаа офанзива за преземање на градот Рутба, кој е лоциран во привинцијата Анбар.

XS
SM
MD
LG