Достапни линкови

Чавков го презеде министерскиот кабинет на МВР


Архивска фотографија.

Во Министерството за внатрешни работи денеска беше извршено примопредавање на должноста министер за внатрешни работи.

Новиот министер за внатрешни работи Митко Чавков го презеде кабинетот од претходниот министер Оливер Спасовски.

Собранието на Македонија вчера ја констатира оставката на Спасовски, а на негово место го избра Чавков

XS
SM
MD
LG