Достапни линкови

Во Собранието предлог од ВМРО ДПМНЕ и ДУИ за помилувањето


Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред се 6 предлог закони поднесени од пратениците Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ и Талат Џафери од ДУИ. Прва точка е Предлог закон за дополнување на Законот за помилување, по скратена постапка, а на седницата ќе се расправа, меѓу другото и за предлог законите за заштита на приватноста, заштита на личните податоци и за изменување на Изборниот законик.

XS
SM
MD
LG