Достапни линкови

Египетски патнички авион исчезнал од радарите


Авион на „Иџиптер“ на летот од Париз до Каиро со 66 патници и членови на екипажот исчезнал од радарите, јавуваат новинските агенции. Засега не се соопштени други подробности, освен дека авионот од типот Ербас А320 полетал од Париз синоќа нешто по 23 часот и оти последната негова позната позиција била над Средоземното море. Египетската војска соопшти дека испратила авион и бродови да го лоцираат авионот и оти акцијата се одвивала во соработка со Грција.

XS
SM
MD
LG