Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура до шест, а дневната ќе достигне до 25 степени.

XS
SM
MD
LG