Достапни линкови

Собранието ја поништи одлуката за изборите на 5 јуни


Собранието ја поништи одлуката за избори на 5 јуни. Со 96 гласови „за“ и ниту еден против и воздржан пратениците ги изгласаа измените во Изборниот законик, иземени со кои се исфрла 5 јуни како датум за избори. Предлогот за измените го поднесе пратеникот Талат Џафери од Демократската унија за интеграција (ДУИ).

XS
SM
MD
LG