Достапни линкови

Чавков и Спасов повторно министри за внатрешни работи и труд и социјална политика


Собранието ги избра Митко Чавков за министер за надворешни работи и Диме Спасов за труд и социјална политика. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ги повика новите министри да дадат свечани изјави, а во тој момент пратениците на опозицијата ја напуштија седницата.

XS
SM
MD
LG