Достапни линкови

Трамп, бизарно фасциниран од Путин и Ким Џонг Ун


Џејк Саливен

Џејк Саливен, еден од главните советници за надворешна политика на кандидатот на Демократската партија за претседатлските избори Хилари Клинтон го обвини републиканскиот ривал Доналд Трамп дека бил „бизарно фасциниран“ од рускиот претседател Владимир Путин и други „силни странски личности“. Тој ова го кажа пред победата на Клинтон на партиските избори во Кентаки. Претходно Трамп изјави дека би разговарал и со севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун во обид да го спречи Пјонгјанг да развива нуклерано оружје.

XS
SM
MD
LG