Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, долж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слабветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

XS
SM
MD
LG