Достапни линкови

Боја за Собрание и за Триумфална


Со шарени бои ја обоија фасадата на Собранието и Триумфалната порта од задната страна, демонстрантите кои повеќе од еден месец протестираат против власта. Учесниците на популарно наречената Шарена револуција, прво бараат реформи, а дури потоа избори.

XS
SM
MD
LG