Достапни линкови

Прво реформи, па избори бараат демонстрантите


Прво реформи, па потоа избори, побараа луѓето кои повеќе од еден месец протестираат против власта. Учесниците на популарно наречената Шарена револуција бараат правда, слобода и демократија. Понатаму бараат реформи за нормализирање на државата, па дури потоа избори. Тие, како што велат, бараат мафијата да биде казнете, а граѓаните да одлучуваат за иднината на Македонија.

Граѓаните во Скопје како и секој ден во изминатиот период во 18 часот се собраа пред Специјалното јавно обвинителство, за да изразат поддршка на оваа институција, а потоа, демонстрантите ќе продолжат кон Собрание, па кон Влада.

XS
SM
MD
LG