Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Преку денот врнежите ќе бидат застапени во западните делови а кон крајот на денот и преку ноќта во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневната од 15 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до пет, а дневната до 17 степени.

XS
SM
MD
LG