Достапни линкови

Напад на ИД врз фабрика за гас во БагдадНајмалку 11 лица загинаа, а над 20 се повредени во напад на милитантите на Исламска држава врз фабрика за природен гас во Багдад. Бомбашот самоубиец го извршил нападот во раните утрински часови, во близина на влезот на објектот, а потоа неколку милитантите влегле во фабриката и се судриле со безбедносните сили. Милитантите на Исламска држава ја презедоа одговорноста за нападот.

.

XS
SM
MD
LG