Достапни линкови

Протести посветени на распуштање на Собранието


Граѓани и денеска се собраа пред зградата на Специјалното јавно обвинителство, а протестите се посветени на распуштање на Собранието.

„Протестирам“ денеска ќе го потсети Собранието дека Државната изборна комисија констатирала дека нема услови за фер избори. Како што велат од граѓанското движење „Протестирам“ тоа што сите ние го знаевме, брзите прсти на пратениците послушници го изигнорираа и го распуштија Собранието.

Протести на Шарената Револуција за денеска се закажани и во шест градово-Кочани, Крива Паланка,Битола, Струмица и Кичево.

XS
SM
MD
LG