Достапни линкови

Во Бања Лука завршија протестот и контра протестот


Неколку илјади луѓе се собраа денеска на протестите во Бања Лука. Протестот на опозицијата и митингот на владеачката партија се одржаа без инциденти.Опозицијата најави промени, а претседателот на Република Српска Милорад Додик јакнење на власта.

Протестот " Да ја ослободиме Српска" во организација на опозициските партии се одржув во паркот "Младен Стојановиќ". Претходно на нешто повеќе од еден километар, во центарот на градот на Плоштадот Краина заврши митингот "Со срце за Српска - Стоп за предавството" како одговор од владеачката коалиција.

Во обезбедување на протестите и на митигот беа вклучени околу 2000 припадници на полицијата

XS
SM
MD
LG