Достапни линкови

Одблокирана страницата на РСЕ во Крим


Кримскиот сервис на Радио Слободна Европа (РСЕ) ја поздрави одлуката на Москва да ја одблокира неговата веб – страницата во Русија и на Полуостровот Крим.

Рускиот медиумски регулатор соопшти дека е одблокирана страницата на РСЕ, по барањето на рускиот јавен обвинител да бидат остранети од веб – сајотот материјалите кои содржат нелегални информации.

Сепак, од кримскиот сервис информираат дека не е отстранета никаква содржина од страницата.

XS
SM
MD
LG