Достапни линкови

Бегалците во Грција во јуни ќе бидат преместени на подобри локации


Преместувањето на бегалците и мигрантите на локации со пристојни услови за живот ќе стане можно до средината на јуни, изјави грчкиот заменик-министер за миграциска политика Јанис Музалас.

„Се соочуваме со тешки услови и правиме се што можеме да ја заштитиме земјата и достоинството на овие несреќни луѓе, рече Музалас.

XS
SM
MD
LG