Достапни линкови

Петмина повредени во експлозија во Истанбул


Архивска фотографија.

Пет луѓе се ранети во експлозија во реонот Санџактепе во азискиот дел од Истанбул, јавија турски медиуми.

Најверојатно експлодирал автомобил паркиран пред касарна во момент кога преминувало воено возило. Повредени се една жена и четири мажи. Според НТВ, нема повредени војници во експлозијата.

XS
SM
MD
LG