Достапни линкови

Повреден бегалец во инцидент во Идомени


Архивска фотографија.

Во грчкиот камп Идомени денеска избувнале немири меѓу авганистански и пакистански бегалци, кои фрлале камења врз објекти и меѓу себе. Полицијата интервенирала и употребила солзавец за да ја смири ситуацијата. Во инцидентите е повреден еден бегалец, чии рани биле сошиени во локалната амбуланта.

XS
SM
MD
LG