Достапни линкови

Временска прогноза: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Попладне е можна изолирана појава на краткоптраен дожд со ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до 24 степени.

XS
SM
MD
LG