Достапни линкови

Бројот на загинати во Авганистан порасна


Бројот на загинати од сообраќајната несреќа во Авганистан порасна на 75. Утринава на главниот автопат во Авганистан се судрија два патнички автобус со танкер со гориво . Судирот се случил во провинцијата Газни, на главниот автопат кој го поврзува Кабул со Кандахар. Надлежните институции соопштија дека при сообраќајната несреќа биле повредени и десетици други откако по ударот се запалиле три возила. Полицијата смета дека несреќата настанала поради несовесно возење.

XS
SM
MD
LG