Достапни линкови

Падна американско лото од 430 милиони долари


Tajikistan - 30 000 dollars seized in Dushanbe airport, 17.04.2016

Американските власти соопштија дека добитник на лотаријата вредна 430 милини евра е човек што добитното ливче го купил во Њу Џерси. Лотаријата се оддржува во 44 држави во САД. Најголемиот џекпот до сега се падна во јануари кога рекордни 1, 6 милијарди долари беа исплатени.

XS
SM
MD
LG