Достапни линкови

Најмалку 50 луѓе загинале во Авганистан при сообраќајна несреќа


Најмалку 50 луѓе загинаа при сообраќајна несреќа во Авганистан кога патнички автобус се судрил со танкер со гориво на главниот автопат во источниот дел на земјата.Судирот се случил во раните утрински часови во провинцијата Газни, на главниот автопат кој го поврзува Кабул со Кандахар. Надлежните институции соопштија дека при сообраќајната несреќа биле повредени и десетици други откако по ударот се запалиле три возила. Полицијата смета дека несреќата настанала поради несовесно возење.

XS
SM
MD
LG