Достапни линкови

Протестирам дел од Скопскиот Маратон


Над 7 илјади луѓе од вкупно 46 држави учествуваат во скопскиот Виз Ер маратон кој стартуваше од плоштадот Македонија. Наградниот фонд за овој маратон кој е во покровителство на Град Скопје и Мисијата на ЕУ изнесува 17 илјади евра. Дел од учесниците на овој маратон носат натписи со знакот #Протестирам и со дизајнирани маици од Шарената Револуција. Скопскиот маратон традиционално се организира по повод Денот на Европа.

XS
SM
MD
LG