Достапни линкови

МВР ќе им оддаде почит на загинатите полицајци во Диво Насеље


Делегации од Министерството за внатрешни работи предводени од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и директорот на Бирото за јавна безбедност Горанчо Савовски денеска и утре ќе присисутвуваат на помен и ќе им оддадат почит на припадниците на МВР кои загинаа за време на настаните во Диво насеље.

Како што е најавено, во делегациите од МВР кои ќе им оддадат почит на загинатите припадници од полицијата во Диво насеље, ќе бидат и високи полициски старешини заедно со командантите на ЕБР и ЕСЗ.

XS
SM
MD
LG