Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Локално ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 14 до 21 степен. Во Скопје умерено облачно со умерен на моменти засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти околу седум, а дневната ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG