Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремени врнежи


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен долж Повардарието повремено и засиленветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време, претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено и засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти околу 11, а дневната ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG