Достапни линкови

Нема права - нема мир


И покрај поројниот дожд кој врнеше цело попладне, неколку стотици граѓани излегоа на протестниот марш за работнички права организиран од Повелбата за солидарност во која членуваат неколку синдикати и здруженија. Тргнаа од пред Домот на градежниците, а завршија пред Владата.

XS
SM
MD
LG