Достапни линкови

Полицијата откри мигранти во возило на кумановец


Greece -- A boy plays with a ball at a makeshift camp for migrants and refugees at the Greek-Macedonian border near the village of Idomeni, April 26, 2016

Мешан тим од македонски и хрватски полицајци вчера откри петмина мигранти од Авганистан во близина на Смоквица. Авганистанците ги превезувал 20-годишен кумановец со возило Ауди, кој се обидел да избега, но бил фатен. Другите возила, за кои постои сомнеж дека превезувале мигранти, избегале. Три возила подоцна биле пронајдени напуштени во атарот на селото Клисура.

XS
SM
MD
LG