Достапни линкови

ЕУ и Украина го одложија самитот


Европската комисија соопшти дека го одложува за во септември самитот меѓу ЕУ и Украина што беше планиран за идниот месец. Одлагањето било договорено меѓу двете страни со цел да и се даде повеќе време на новата влада во Киев за да ги спроведе политичките и економските реформи во земјата. Одлагањето на самитот би требало да придонесе и за успешно завршување на програмата на ММФ во Украина.

XS
SM
MD
LG