Достапни линкови

ДИК го усвои Извештајот од вкрстените проверки


Државната изборна комисија вчера во рамките на 35. седница го усвои Извештајот од вкрстените, теренските и административните проверки заради ажурирање на избирачкиот список врз основа на Правилникот за методологијата за водење и ажурирање на Избирачкиот список. На седницата, како што потврдија од ДИК, за извештајот гласале шест членови, а еден бил против.

XS
SM
MD
LG