Достапни линкови

Почна протестот пред СЈО


Почна протестот пред Специјалното јавно обвинителство. Неколку стотици демнстранти и денеска се собираат да го изразат своето незадолволство по одлуката на претседателот на државата Ѓорге Иванов да помилува 56 политичари и функционери. Тие бараат и негова оставка. Во меоментов само свират и не скандираат.

XS
SM
MD
LG