Достапни линкови

Русија: Нема можност за подобрување на односите соТурција


Руското Министерство за надворешни работи соопшти денеска дека не гледаат можност за подобрување на односите со Турција во блиска иднина, јавија руските медиуми. Министерството го објаснува скептицизмот со „антируските ставови“ на турските власти.

XS
SM
MD
LG