Достапни линкови

Бегалци вратени од Лезбос во Турција


Архивска фотографија.

Бегалци од островот Лесбос денеска се вратени во Турција, од каде и биле и дојдени, соопшти грчкото издание, пренесува БТА. Според локален интернет сајт на островот 12 бегалци биле транспортирани до Дикили во Турција, а се очекува вкупно 35 лица да бидат вратени во Турција. Повеќето од бегалците сами посакале да се вратат, откако не можеле да го продолжат патувањето кон Европа.

XS
SM
MD
LG