Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен северозападен ветер со брзина и до 70 км/час. Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 10 до 18 степени. Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG