Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Кон крајот на денот врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG