Достапни линкови

Нарушено примирјето во Сирија, 31 жртва


Двомесечното примирје во Сирија синоќа беше нарушено откако владините сили извршија напади врз позиции на опозицијата во близина на главниот град и во најголемиот град во земјата Алепо. Бутовниците пак спроведоа напади врз други локации при кои загинале најмалку 31 лице. Западните власти и претставникот на ОН за Сирија предупредија дека примирјето постигнато во јануари е во опасност целосно да пропадне.

XS
SM
MD
LG