Достапни линкови

Попоски во посета на Иран


Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски од денеска е во на посета Иран. Министерството за надворешни работи соопшти дека за време на посетата, Попоски ќе оствари средби со неговиот ирански колега Џавад Зариф, претседателот на Иран, Хасан Рухани, претседателот на Исламското Собрание на Иран, Али Лариџани и министерот за култура и исламско водство, Али Џанати. Во рамки на посетата, предвидено е да се одржи македонско-ирански бизнис форум.

XS
SM
MD
LG