Достапни линкови

Променливо облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во југозападните делови. Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата ќе достигне до 21 степени.

XS
SM
MD
LG