Достапни линкови

Обама со апел до Британија да остане во ЕУ


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама упати апел до Британија да остане во ЕУ. Тој по средбата со британскиот премиер Дејвид Камерон и британското кралско семејство истакна дека САД сакаат Велика Британија да им биде силен партнер и земјата е најдобра кога е лидер на силна Европа. Обама кој е загрижен оти излегувањето на Британија од ЕУ ќе го ослабе западот и НАТО нагласи и дека земјата има повеќе влијание како членка на блокот.

XS
SM
MD
LG