Достапни линкови

Протести на албански здруженија и партии против власта


Антивладини протести предводени од лидерот на Движењето за реформи во ДПА Зиjадин Села се оддржаа пред Собранието. Демонстрантите извикуваа Али предавник, посочувајќи дека учеството во оваа власт е предавство кон албанските интереси.

Категории

XS
SM
MD
LG