Достапни линкови

Зголемен бројот на жртвите во терористичкиот напад во Багдад


Медиумите во Ирак известуваат дека бомбаш самоубиец убил најмалку осум луѓе, откако го деонирал експлозивниот елек по петочната молитва во шиитска џамија во Багдад. Властите велат дека во денешниот напад во главниот ираљчки град повредени се најмалку 30 луѓе. Новинската агенција Амак која пврзана со групата на Исламската држава, соопшти дека милитантите стојат зад нападот.

XS
SM
MD
LG