Достапни линкови

Во Србија предизборен молк


Во Србија почна предизборниот молк пред парламентарните, покраинските и локалните избори на 24 април. Молкот ќе трае до 20 часот в недела кога се затвораат избирачките места. За време на предизборниот молк забранета е изборна пропаганда, како и одржување јавни собири.

XS
SM
MD
LG