Достапни линкови

Обама: САД и заливските земји заедно против ИД


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека САД и нивните сојузници од Заливот ветија дека ќе продолжат да работат заедно во борбата против Исламската држава и против де-ескалација на другите регионални конфликти. Обама во изјавата по Самитот за соработка меѓу сад и заливските земји во Ријад рече дека загриженоста за однесувањето на Иран останува, како за другите економски прашања, вклучително и за нафтата.

XS
SM
MD
LG