Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со засилен, а на моменти и силен северен ветер со брзина и над 80 км/час, особено долж Повардарието. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со засилен, а на моменти и силен северен ветер. Температурата ќе достигне до 19 степени.

XS
SM
MD
LG