Достапни линкови

Амбасадорот на ЕУ на средба со претседателот Иванов


Делегацијата на Европската унија на својот твитер профил објави дека амбасадорите на ЕУ се сретнале со претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов. Во твитот стои дека се дискутирало за тоа дека помилувањата го поткопале владеењето на правото, каква е иднината на земјата и евроатланската интеграција.

XS
SM
MD
LG