Достапни линкови

Турција гранатираше цели во Сирија


Турската армија денеска гранатираше реон во Сирија, што е под контрола на Исламска држава. Нападот уследи откако три ракети паднаа врз југоисточниот турски град Килис. Втор ден по ред Килис е гранатиран од територијата на Сирија. Во денешниот инцидент нема повредени лица. Петмина Сиријци вчера загинаа откако гранати истрелани од Сирија паднаа во Килис.

XS
SM
MD
LG