Достапни линкови

Коцијанчиќ: Во Виена ќе се бараат начини за решавање на кризата


Маја Коцијанчиќ - портпаролката на шефот за надворешна политика на Европската унија, Федерика Могерини, изјави дека испратиле писмо со покана до политичките лидери од Македонија и дека целта на средбата во Виена ќе биде „да се дискутира за начините за решавање на кризата, да се осигура дека лидерите ќе продолжат со имплементирањето на Договорот од Пржино и реформските приоритети и да покажат волја да ја вратат нивната земја назад на евроатланскиот пат.“

XS
SM
MD
LG